Sledujte nás: 

Navštívili sme úspešný slovenský mäsokombinát

 

COOP Jednota Námestovo v spolupráci s firmou MECOM pripravila pre študentov duálneho vzdelávania Súkromnej spojenej školy EDUCO Slanická osada exkurziu do známeho slovenského mäsokombinátu. Takáto skúsenosť im umožňuje lepšie pochopiť rôzne fázy výroby či bezpečnostné štandardy.

 

Duálne vzdelávanie neustále oživujeme

Exkurzie sa zúčastnili študenti 1., 2. a 3. ročníka za účasti štyroch inštruktorov duálneho vzdelávania COOP Jednota Námestovo. Počas návštevy mohli študenti ochutnať, ovoňať, zažiť a vidieť celý výrobný proces od prijatia mäsa, spracovania, až po hotový výrobok, ktorý prichádza na pult pre zákazníka. Zaujímavý exkurz si pochvaľoval aj študent tretieho ročníka Matúš: „Exkurzia bola super! Pán, ktorý nás sprevádzal vedel zodpovedať všetky naše otázky, videli sme celý proces spracovávania mäsových výrobkov a taktiež sme sa dozvedeli veľa užitočných informácií ohľadom hygieny a záruk. Bol tam veľký sortiment, o ktorom sme ani nevedeli. Bolo sa čomu priučiť,“ dodal mladý študent.

 

Ochutnávka nesmela chýbať

Pre študentov bola táto prehliadka mäsokombinátu veľkým zážitkom, keďže mohli zažiť výrobu, spracovanie a všetky postupy naživo a priamo „zvnútra“: „Exkurzia bola úžasná. Dozvedeli sme sa opäť niečo nové. Zamestnanci nám jasne a zrozumiteľne vysvetlili ako sa výrobky vyrábajú. Taktiež sme mali aj ochutnávku rôznych šuniek, párok a klobások. Cesta bola síce dlhá, no stálo to za to!“, prezradila tretiačka Bianka.

 

 

Prečo si vybrať práve duálne vzdelávanie?

Aj vďaka odborníkom z firmy sa študenti dozvedeli informácie o kombináte, jej portfóliu výrobkov aj legislatívnych požiadavkách pri výrobe.

V exkurziách s dualistami plánuje vedenie COOP Jednota Námestovo určite pokračovať, keďže študenti sa mnoho naučia priamo reálne z miesta výroby. „Duálne vzdelávanie je moderný a efektívny spôsob prípravy študentov na pracovný trh. V tomto vzdelávacom module sa stretáva teória s praxou,

čo umožňuje študentom získať praktické skúsenosti. Celá praktická príprava sa uskutočňuje v reálnych podmienkach na pracovisku praktického vyučovania zamestnávateľa, čo je vždy záruka širšieho rozvoja zručností jednotlivca v súlade s požiadavkami trhu práce,“ prezradila personálna manažérka Soňa Portalová, ktorá so študentmi výlet naplánovala.

 

 

Mnoho benefitov

Vďaka duálnemu vzdelávaniu sa študent dokáže výborne pripraviť na povolanie v reálnych podmienkach zamestnávateľa, má možnosť využívať najnovšie technológie, zariadenia, materiál či pracovné postupy a získa možnosť vzdelávať sa a súčasne dostávať plat. Výborným dôvodom je aj istota práce po skončení školy. „Študentom v rámci duálneho vzdelávania ponúkame podnikové štipendium, preplácanie cestovných náhrad, pracovné oblečenie, rôzne zaujímavé školenia či odmenu za produktívnu prácu,“ uzavrela Portalová.

Vždy čerstvé informácie

Každý štvrtok vás budeme informovať o aktuálnych ponukách, akciách či súťažiach.


    Dávam dobrovoľný súhlas na zasielanie bezplatného newslettra na mnou zadaný e-mail. Prihlásením sa na odber zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil/a a súhlasím s informáciami v časti Ochrana osobných údajov.

    Vyhľadajte si otváracie hodiny Vašej predajne COOP Jednota Námestovo