Sledujte nás: 

Naši prví dualisti majú za sebou praktickú maturitnú skúšku!

Naše prvé lastovičky v podobe dualistov, majú za sebou praktické maturitné skúšky. V tomto pilotnom ročníku sa predviedli hlavne mladé dámy, ktoré majú svoj životný cieľ jasne daný. Byť šikovnou, spoľahlivou a precíznou predavačkou, ktorá sa nezľakne práce na predajni, poradí zákazníkovi a dokonale obháji svoj produkt. 

 

V stredu, 10.mája 2023 prebiehali v centrále COOP Jednota Námestovo maturitné skúšky prvých dualistov. Toto pilotné zloženie tvorili iba mladé dámy, ktoré úspešne prezentovali svoje schopnosti budúcich predavačiek. Od prvotného stretnutia a pokynov, ktoré dostali na centrále COOP Jednota Námestovo, sa dievčatá prezliekli do špeciálnych rovnošiat a presunuli do susediacej predajne potravín COOP Jednota v Námestove, kde prebiehala ich prvá praktická skúška. Hodnotila ich komisia zložená z predsedu spotrebného družstva COOP Jednota Námestovo, Igora Jageleka, celoškolskej predsedníčky maturitných komisií Ing. Evy Pikulíkovej zo Spojenej školy Nižná, predsedníčky predmetovej maturitnej komisie pre odbor obchodný pracovník Ing. Vladimíry Charousovej zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Martine i majsteriek zo Súkromnej Spojenej školy EDUCO Slanická osada.

 

Dievčatá boli skúšané v rôznych pozíciách, ktoré dobrý predavač či predavačka musí jednoznačne ovládať, a to pri práci za obslužným pultom, pri pokladniach či pri samotnej práci v rámci celej predajne. Odborná komisia si všímala ich správanie, postoj, komunikáciu so zákazníkom v prvej línii, manipuláciu s peniazmi či ako sú schopné danému kupujúcemu poradiť. Dôležitými krokmi bol správny predajný proces, manipulácia s tovarom, dodržiavanie základných hygienických postupov aj ich vedomosti o samotnom tovare.

 

 

Samozrejme, chýbať nesmel ani žiarivý úsmev, ktorý dievčatá úplne prirodzene rozdávali jedna za druhou. Za toto všetko získavali aj bodové hodnotenie, ktoré sa pripíše k ich celkovému hodnoteniu v rámci maturitnej skúšky. Ďalšou úlohou dualistiek bola tvorba darčekových košov, na ktoré sa zamestnanci v sieťach COOP Jednota Námestovo špecializujú a považujú sa za unikátny darčekový tovar na slovenskom trhu.

 

 

 

Jednou z posledných úloh bola prezentácia, kde sa dievčatá zmenili na obchodné zástupkyne a prezentovali danú značku produktov podľa vylosovanej témy. Nechýbali ani unikátne ochutnávky či dekoračné tipy. Odborná komisia posudzovala ich vedomosti a znalosti o produktoch, samotnú prezentáciu seba i svojej značky, či pohotovosť a vnímavú argumentáciu.

 

 

Šikovné budúce zamestnankyne predajní ešte čaká druhé kolo maturít, kde predvedú všetky svoje vedomosti, a to 22.mája 2023. Držíme im palce!

 

 

Pozrite si fotogalériu priamo z maturitného dňa

Vždy čerstvé informácie

Každý štvrtok vás budeme informovať o aktuálnych ponukách, akciách či súťažiach.


    Dávam dobrovoľný súhlas na zasielanie bezplatného newslettra na mnou zadaný e-mail. Prihlásením sa na odber zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil/a a súhlasím s informáciami v časti Ochrana osobných údajov.

    Vyhľadajte si otváracie hodiny Vašej predajne COOP Jednota Námestovo