Sledujte nás: 

Máme za sebou druhú úspešnú študentskú výmenu

Riadiaca centrála COOP Jednota Námestovo hostila vzácnu návštevu z Českej republiky. Už po druhý raz privítala na svojej pôde študentov v rámci výmenného programového pobytu Erasmus, v ktorom dvaja študenti spoznávali svet obchodnej siete COOP Jednota priamo zvnútra. Odniesli si tak nezabudnuteľné zážitky i množstvo inšpirácií a skúseností.

 

Skúsenosti na nezaplatenie

Výmenného pobytu sa zúčastnili dvaja študenti spolu s dvomi pedagogičkami. Študentka 2. ročníka Klára Křístková a študent 3. ročníka Michal Fak z odboru predavač Strednej odbornej školy obchodu a služieb v meste Olomouc spolu s učiteľkami odborných predmetov – Danou Kopeckou a Libušou Suchánkovou. Hneď po príchode na centrálu COOP Jednota Námestovo ich privítal vo svojej kancelárii predseda COOP Jednota Námestovo, Igor Jagelek. Hlavným dôvodom, prečo sa Jednota Námestovo pustila do takéhoto výmenného pobytu medzi Českom a Slovenskom sú predovšetkým skúsenosti priamo z praxe. Obe strany sa tak vedia lepšie spoznať, nabrať nové inšpirácie a priniesť si domov nezabudnuteľné zážitky, dojmy, či rôzne tipy.

 

Návštevu z Českej republiky najskôr čakala prezentácia o COOP Jednote Námestovo, kde si osvojili základné informácie o tomto spotrebnom družstve. Študenti taktiež získali v úvode návštevy základné preškolenie o bezpečnosti pri práci a zamestnanci riadiacej centrály COOP Jednota Námestovo im vysvetlili aj zásady a pravidlá hygieny, ktoré u nás fungujú, pretože česká legislatíva obsahuje rozdielne náležitosti.

 

 

Spoznávanie mesta i predajní

Študenti v rámci svojho Erasmu navštívili rôzne predajne COOP Jednota v okrese Námestovo, teda nielen potravinárske, ale aj tie nepotravinárske. Postupne tak spoznávali aké rôzne formáty predajní COOP Jednota Námestovo má vo svojej pôsobnosti. Najviac sa im páčila útulná predajnička COOP Jednoty v obci Novoť, ktorú vyhodnotili ako najzaujímavejšiu. Slovenskí študenti si pre nich pripravili zaujímavú prezentáciu, v ktorej im predstavili rôzne výrobky, ktoré COOP Jednota má či naše unikátne a jedinečné darčekové koše, ktorými boli priam očarení.

 

Neskôr si dokonca mohli priamo sami vyskúšať ako sa darčekový kôš vyrába. Nechýbala ani práca „v teréne“, teda priamo na vybranej predajni, kde si mohli reálne vyskúšať aké to je byť predavačom a predavačkou. Prácu si vyskúšali v predajni Tempo Supermarket Námestovo a v druhej námestovskej predajni COOP Jednota na Hviezdoslavovom námestí.

 

 

Očarení košmi aj prírodou

Študentov z Česka okúzlila okrem našich darčekových košov aj samotná príroda na Orave. V rámci praxe sa im veľmi páčili elektronické cenovky, prezentácia produktov či prístup našich kolegov ku študentom. Pochvaľovali si aj prístup inštruktorov. Slovenskí dualisti im odprezentovali rôzne výrobky, ktoré máme k dispozícii. Pripravená bola pre nich prezentácia produktov z pozície pracovníkov COOP Jednota Námestovo, spôsoby dekorovania, komunikácia smerom k zákazníkom, sortimentné skladby a poznatky o tom, ako skutočne zákazníka pri predaji zaujať.

 

 

 

Rozlúčka ako má byť

V posledný deň pred odchodom čakala na českú návštevu ochutnávka výrobkov, alebo aj tzv. „raňajky“, kde sa vzájomne porozprávali, zhodnotili svoje pôsobenie a slovenskej strane poskytli akúsi spätnú väzbu ako sa im návšteva Slovenska páčila a ako hodnotili svoje pôsobenie na pôde COOP Jednoty Námestovo. Samozrejme, neodišli ani bez milých darčekov v podobe darčekových košov, ktoré im pripravili zamestnanci COOP Jednota Námestovo, a ktoré ich doslova dojali.

 

COOP Jednota Námestovo s takýmto projektom rozhodne nekončí a plánuje v takýchto výmenných pobytoch pokračovať aj naďalej. „Už teraz sa tešíme na ďalšie nové posily od našich severných susedov,“ dodala personálna manžérka COOP Jednota Námestovo, Soňa Portalová, ktorá stála za hlavnou časťou programu a sprevádzania tejto zahraničnej návštevy.

 

 

 

Na čo sa SOŠ OS Olomouc zameriava?

Stredná odborná škola obchodu a služieb na ul. Štursova v Olomouci sa orientuje predovšetkým v marketingovej sfére. Jej študenti sa zaoberajú obchodom, službami, učia sa konštruktívne riešiť rôzne pracovné úlohy.  Absolventi sa väčšinou uplatnia ako predavači, pokladníci, skladníci alebo aj ako zamestnanci veľkých, stredne veľkých či menších prevádzok.

 

Učitelia tu volia metódy výučby podľa svojich skúseností a s ohľadom na obsah konkrétneho učiva i charakter predmetov. Dôraz kladú na podporovanie samostatnej práce žiakov, predovšetkým na osobnú zodpovednosť, samostatnosť, schopnosť kooperácie a tímovej spolupráce, so zámerom odpovedajúcim sebahodnoteniu a poznaniu svojich možností. Dôležitou zložkou teoretickej výučby je používanie názorných pomôcok v rôznej forme, ktoré žiakovi uľahčujú pochopenie učiva – napr. vzorky produktov, nástenné obrazy, zvukové nahrávky, inštruktážne videá či exkurzie. Praktické vyučovanie umožňuje žiakom využiť tieto teoretické poznatky v praxi – aby boli samostatní a dokázali prakticky použiť nadobudnuté vedomosti a znalosti.

 

 

 

Galéria fotografií

 

 

Vždy čerstvé informácie

Každý štvrtok vás budeme informovať o aktuálnych ponukách, akciách či súťažiach.


    Dávam dobrovoľný súhlas na zasielanie bezplatného newslettra na mnou zadaný e-mail. Prihlásením sa na odber zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil/a a súhlasím s informáciami v časti Ochrana osobných údajov.

    Vyhľadajte si otváracie hodiny Vašej predajne COOP Jednota Námestovo