Sledujte nás: 

Je cibuľa skutočným pomocníkom pri vypadávaní vlasov?

Základ kvalitnej gastronómie i správny „dochucovák“ do mnohých šalátov, zmesí či zaváranín. Je plná vitamínov, minerálov aj aktívnych látok. Môžeme však cibuľu plnohodnotne zaradiť aj medzi blahodarné kozmetické vychytávky?

 

Recept na korunu krásy

Pravdou je, že cibuľa je skutočne bohatá na vitamíny C, vitamíny B-komplexu, síru, horčík, draslík i vápnik a práve toto všetko nášmu telu prospieva. Odborníci zistili, že cibuľová šťava môže skutočne zabrániť vypadávaniu vlasov. Existuje aj mnoho svetových štúdií, ktoré ukazujú, že cibuľa skutočne podporuje rast vlasov. Cibuľová šťava aplikovaná na pokožku hlavy môže pomôcť regenerovať vlasové folikuly, znížiť vypadávanie vlasov a stimulovať rast nových. Pre lepší účinok je však vhodné použiť práve červenú cibuľu.

 

 

Táto špecifická pochutina má tiež antibakteriálne vlastnosti, ktoré dokážu vyčistiť pokožku hlavy a stimulovať krvný obeh. Aj keď použitie cibuľovej šťavy na rast vlasov ešte nebolo dobre preskúmané prostredníctvom veľkých vedeckých štúdií, mnohí liečitelia ju odporúčajú ako vhodný recept pri problémoch s našou korunou krásy. Cibuľa sa vyskytuje v dôsledku živín a bioaktívnych zlúčenín, ako sú vitamíny B6, C, folát a kvercetín. Tieto zlúčeniny sú tiež dôležité na zníženie vypadávania vlasov a poškodenia súvisiaceho s lupinami.

 

 

Ozajstná studnica živín?

Cibuľa je považovaná za skutočný zdroj živín, pretože je bohatá na vitamíny C a B6, síru, horčík, draslík a vápnik. Jeho liečivé vlastnosti regenerujú vlasové folikuly, znižujú vypadávanie vlasov a stimulujú rast nových vlasov. Cibuľová šťava má veľmi priaznivé antibakteriálne účinky a pri jej pravidelnom používaní môžete eliminovať lupiny, kožné alergie, akné, plesňové infekcie či rednutie vlasov a zabezpečiť si tak hustú a krásnu hrivu.

 

 

Ako si pripraviť domáci cibuľový odvar?

Potrebovať budete približne tri alebo štyri kusy cibule, ktoré rozkrájate na menšie kusy. Tie následne rozmixujte alebo odšťavte na pastu, z ktorej získate šťavu. Šťavu môžete ihneď použiť alebo si ju schovať na neskôr v chladničke. Najlepšie je však použiť ju čerstvú. Šťavu je potrebné vmasírovať do vlasovej pokožky aj na korienky. Kúru je vhodné nechať pôsobiť aspoň hodinu na hlave a následne umyť šampónom.  Túto domácu cibuľovú kúru môžete opakovať každý druhý deň počas niekoľkých týždňov. V prípade suchých vlasov môžete niekoľko lyžíc cibuľovej šťavy zmiešať s obľúbeným olejom a naniesť na vlasy.

 

 

Zlaté pravidlo platí aj tu

V prípade podráždenia pokožky cibuľou je vhodné do zmesi pridať vodu. Ak však patríte medzi ľudí, ktorí trpia vážnejšími problémami s vlasmi alebo máte citlivú pokožku, tieto rady berte veľmi uvážene. V takýchto prípadoch je oveľa múdrejšie vyhľadať odbornú pomoc ohľadom akýchkoľvek zdravotných problémov. Aj tu totiž platí zlaté pravidlo, že každú radu si treba aj poriadne overiť prostredníctvom testov alebo konzultácie s odborníkom. Je dobré pamätať na to, že tieto prírodné „babské“ recepty sú tu s nami už po stáročia a nie každému môžu ich špecifiká vyhovovať.

Vždy čerstvé informácie

Každý štvrtok vás budeme informovať o aktuálnych ponukách, akciách či súťažiach.


    Dávam dobrovoľný súhlas na zasielanie bezplatného newslettra na mnou zadaný e-mail. Prihlásením sa na odber zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil/a a súhlasím s informáciami v časti Ochrana osobných údajov.

    Vyhľadajte si otváracie hodiny Vašej predajne COOP Jednota Námestovo