Sledujte nás: 

Extra rýchly recept na lístkové štvorčeky plné ovocia

Ak potrebujete zahnať rýchlu chuť na niečo sladké aj svieže zároveň, alebo sa nečakane rúti návšteva, tento recept na plnené štvorčeky z lístkového cesta bude pre Vás ideálny!

 

Na prípravu potrebujeme:

  • 1 balíček chladeného lístkového cesta
  • 1 vajíčko
  • Šípkový alebo jahodový lekvár
  • Tvarohovo-vanilkový puding alebo jogurt
  • Čerstvé alebo mrazené maliny, broskyne, mango alebo iné ovocie
  • Práškový cukor

 

Postup:

Najskôr si pripravíme lístkové cesto, ktoré opatrne rozložíme na pekáč a rozrežeme na šesť štvorčekov. Do vnútra každého štvorčeka vykrojíme jeden menší štvorček. Rozmiešame si jedno vajíčko a metličkou ponatierame vajíčko na každý pripravený štvorec z cesta. Takto pripravené cesto vložíme do rúry a pečieme do zlatista približne 15 – 20 minút pri teplote 170 stupňov. Až kým nám pekne nenapuchnú do zlatista.

Upečené štvorce vyberieme, stredný štvorček opatrne narežeme alebo jemne zatlačíme do vnútra, aby nám vznikol hlbší žliabok na plnku. Najskôr doň dáme malú lyžičku lekváru a naň pridáme vanilkový puding alebo jogurt. Na vrch pridáme maliny a broskyne, prípadne iné obľúbené ovocie a jemne poprášime práškovým cukrom.

Dobrú chuť!

Vždy čerstvé informácie

Každý štvrtok vás budeme informovať o aktuálnych ponukách, akciách či súťažiach.


    Dávam dobrovoľný súhlas na zasielanie bezplatného newslettra na mnou zadaný e-mail. Prihlásením sa na odber zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil/a a súhlasím s informáciami v časti Ochrana osobných údajov.

    Vyhľadajte si otváracie hodiny Vašej predajne COOP Jednota Námestovo