Sledujte nás: 

Doprajte si zdravú rannú rutinu. Viete, čo všetko je dobré stihnúť?

Zdravé ranné rutiny môžu ovplyvniť vaše krátkodobé a dlhodobé zdravie, energiu, náladu aj pohodu. Je veľa vecí, ktoré môžete urobiť každé ráno, aby ste sa cítili zdraví, plní energie a optimistickí. Nemusíte ich však robiť všetky, aby ste zo zdravej rannej rutiny mali úžitok. Vyberte si veci, ktoré vám vyhovujú, aby ste mohli do nového dňa vykročiť tou správnou nohou.

 

Pokúste sa vstávať zavčasu

Skoršie vstávanie vám poskytne viac času na robenie vecí, ktoré vás bavia, skôr než vás pracovný deň unaví. Prebudenie aj o hodinu skôr prospeje vašej rannej rutine. Namiesto toho, aby ste sa ponáhľali s dokončením rannej rutiny, môžete si dopriať čas. Keď si zvyknete vstávať skoro, vaše telo sa prispôsobí tomuto novému cyklu spánku a bdenia.

 

 

Pustite si do izby viac slnečného svetla

Vystavenie slnečnému žiareniu ako prvé ráno povie vášmu telu, že je čas vstať a začať deň. Svetlo zastavuje produkciu melatonínu v tele a práve tento hormón je zodpovedný za to, že hovorí vášmu telu, aby spalo. V dôsledku toho budete ráno ostražitejší. Ak je po prebudení ešte tma, zapnite si svetlá.

 

 

Usteľte si posteľ

Ustlať si posteľ ako prvé ráno je zvyk, ktorý vedie k vytváraniu ďalších dobrých návykov počas dňa. Ak si doprajete čas na to, aby ste si ráno ustlali posteľ, budete viac inklinovať k iným úlohám a dosahovaniu cieľov.

 

 

Zacvičte si

Cvičenie vám môže skutočne pomôcť začať deň tou správnou nohou. Cvičenie uvoľňuje endorfíny v mozgu. Tieto látky pomáhajú znižovať bolesť, nepohodlie a stresové hormóny. Dokonca zvyšujú energiu, duševnú bystrosť a pohodu. Vďaka tomu sa môže cítiť sa dobre, mať kontrolu a motiváciu dosiahnuť svoje ciele.

 

Oddajte sa chvíľkovej meditácii

Len 10 minútami meditácie môžete relaxovať a upokojiť mozog. Na druhej strane vám to môže pomôcť byť kreatívnejšími a predovšetkým viac v kontakte so sebou samým. Meditácia vám môže pomôcť efektívne myslieť a byť produktívnejší počas dňa.

 

 

Dýchajte zhlboka

Niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite každé ráno, aby ste sa uvoľnili a prečistili vašu myseľ a pripravili vás na nasledujúci deň. Hlboké dýchanie zníži stres, zlepší krvný obeh a zlepší zdravie mozgu a srdca. Takže bez ohľadu na to, aký rušný alebo stresujúci je váš deň, môžete svoje výzvy prijať s čistou hlavou.

 

 

Odpojte sa

Je bežné, že ľudia pri prvom prebudení kontrolujú svoje telefóny, či neobsahujú SMS, e-maily a upozornenia na sociálnych sieťach. Ale ak to urobíte, je pravdepodobnejšie, že stratíte pozornosť na seba. A vaše ráno skončí zamerané na stres a požiadavky iných ľudí. Takže namiesto toho urobte niečo relaxačné, aby ste začali deň správne.

 

 

Precvičte si vďačnosť

Negatívne myšlienky vám môžu zabrániť dosiahnuť ciele a pokračovať vo svojom dni. Nájdite si preto každé ráno pár minút, aby ste sa zamerali na tri veci, za ktoré ste vďační. Tieto veci môžu byť čokoľvek. Táto úloha môže posunúť vaše myslenie smerom k pozitívnemu mysleniu, takže môžete začať svoj deň s pozitívnym výhľadom.

 

 

Zaveďte si denník

Ak máte problém s utíšením mozgu, píšte si niekoľko minút do denníka. Zapisovanie má rovnaké účinky ako meditácia. Pomáha tiež štruktúrovať myšlienky, aby sa ľahšie riešili problémy a opravovali nezhody. Písanie môže pomôcť uvoľniť stres, zlepšiť vašu náladu aj samotné zdravie.

 

 

Stanovte si ciele dňa

Vytvorte si zoznam úloh a plán na svoj deň, ktorý uprednostňuje vaše ciele. Stanovenie denných cieľov a harmonogramov zvýši vaše šance na dosiahnutie vašich cieľov. Keď plánujete dopredu, budete mať na pamäti jasný plán, ktorý poháňa vašu produktivitu.

 

 

Doprajte si zdravé raňajky

Ľudia, ktorí raňajkujú, sú často menej obézni a majú tendenciu byť počas dňa menej hladní. Vaše telo potrebuje jedlo na energiu, aby vás udržalo v chode. A váš metabolizmus funguje lepšie skôr. Zdravé raňajky vám dodajú viac energie, sústredenia a lepšiu pamäť pre produktívnejší deň.

Objímte sa pred odchodom s blízkymi

Čas strávený s ľuďmi, ktorých máte radi, Vám môže ráno pomôcť zlepšiť náladu a energiu. Vychutnajte si raňajky s rodinou. Porozprávajte sa s priateľom alebo členom rodiny po telefóne. Alebo si dokonca naplánujte rande na cvičenie s kamarátkou. Interakcia s ľuďmi, vďaka ktorým sa usmievate, je istý spôsob, ako začať deň pozitívne.

 

 

Vždy čerstvé informácie

Každý štvrtok vás budeme informovať o aktuálnych ponukách, akciách či súťažiach.


    Dávam dobrovoľný súhlas na zasielanie bezplatného newslettra na mnou zadaný e-mail. Prihlásením sa na odber zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil/a a súhlasím s informáciami v časti Ochrana osobných údajov.

    Vyhľadajte si otváracie hodiny Vašej predajne COOP Jednota Námestovo