Sledujte nás: 

Čo by sme nikdy nemali použiť na tvár?

Poznáte to. Drahé krémy sľubujú nekonečnú pružnosť pleti, vyhladenie vrások i mladistvý vzhľad. Staré babské recepty z kuchyne nás zasa nabádajú a lákajú na využitie pre svoju úsporu a praktickosť. Niekedy však býva opak pravdou a nie všetko, čo sa nám môže zdať prírodné a zdravé je vhodné aplikovať na našu pleť.

 

Starostlivosť o pleť je nevyhnutná pre udržanie jej zdravia a mladistvého vzhľadu. Aby bola vaša pleť skutočne zdravá a žiarivá, mali by sme sa o ňu pravidelne starať a využívať pri tom produkty, ktoré sú na to špeciálne určené. Vyhnúť by sme sa mali produktom, ktoré sa síce zdajú byť na prvý pohľad neškodné, no neodporúčajú sa nanášať na tvár, pretože niektoré z nich nám môžu narobiť viac škody ako úžitku. Ktoré to sú?

 

1. Vlasové produkty

Kozmetické výrobky na vlasy ako sú napríklad laky, spreje, peny či gély obsahujú zložky, ktoré môžu upchať póry a pri nanesení na pleť spôsobiť vyrážky. Vyhnite sa používaniu vlasových prípravkov v blízkosti tváre, najmä ak máte citlivú alebo aknóznu pokožku.

 

 

2. Telové mlieka

Zatiaľ čo telové mlieko je skvelé na zvlhčenie suchej pokožky na tele, pre samotnú pokožku na tvári môže byť príliš ťažké a upchávať póry. Vhodné je preto vybrať si hydratačný krém špeciálne navrhnutý pre tvár, pretože má ľahšiu textúru a je menej pravdepodobné, že spôsobí vyrážky.

 

 

3. Oleje určené do kuchyne

Oleje na varenie, ako sú kokosový, olivový a avokádový olej, sú obľúbenými prírodnými prostriedkami na zvlhčenie pokožky. Pri aplikácii na tvár však môžu byť komedogénne – teda môžu upchávať póry a viesť ku silnému akné. Aj v tomto prípade je vhodné držať sa produktov, ktoré sa priamo starajú o pleť, a ktoré sú formulované na použitie na tvár.

 

 

4. Mydlo na ruky

Aj keď sa to môže zdať zvláštne a povieme si, že mydlo ako mydlo, práve to, ktoré je určené na odstraňovanie nečistôt a baktérií z rúk by sme na pokožku tváre nemali dávať. Môže byť totiž príliš drsné. Odborníci odporúčajú vyhnúť sa používaniu mydla na ruky ako čistiaceho prostriedku na tvár, pretože môže odstrániť prírodné oleje a narušiť rovnováhu pH pokožky, čo vedie k suchosti a podráždeniu.

 

 

5. Zubná pasta

Tento tip sa používa asi najčastejšie práve ak nás trápi aknózna pleť. Aj keď je zubná pasta skvelá na udržanie čistých a zdravých zubov, nikdy by sa nemala nanášať na tvár ako bodová liečba akné. Zubná pasta totiž obsahuje zložky ako mentol a fluorid, ktoré môžu dráždiť pokožku a spôsobiť začervenanie a olupovanie.

 

 

6. Parfum

Parfum obsahuje alkohol a iné vonné látky, ktoré môžu dráždiť pokožku, najmä ak sú aplikované priamo na tvár. Vyhnúť by sme sa preto mali striekaniu parfumu do blízkosti tváre alebo používaniu voňavých produktov na pokožku, pretože môžu spôsobiť alergické reakcie a citlivosť.

 

 

V prípade starostlivosti o pokožku tváre je skutočne dôležité dbať na to, čo si aplikujeme na tvár, aby sme sa vyhli možným problémom, alergiám a podráždeniu. Vhodné je preto držať sa produktov, ktoré sú špeciálne navrhnuté na pleť, a vyhýbať sa používaniu domácich potrieb a kozmetických produktov.

 

 

Vždy čerstvé informácie

Každý štvrtok vás budeme informovať o aktuálnych ponukách, akciách či súťažiach.


    Dávam dobrovoľný súhlas na zasielanie bezplatného newslettra na mnou zadaný e-mail. Prihlásením sa na odber zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil/a a súhlasím s informáciami v časti Ochrana osobných údajov.

    Vyhľadajte si otváracie hodiny Vašej predajne COOP Jednota Námestovo