Sledujte nás: 

Centrála COOP Jednota Námestovo si opäť uctila Deň Zeme

Riadiaca centrála COOP Jednota Námestovo opäť nezabudla na svoje okolie! Jej zamestnanci totiž – podobne ako pred rokom, spojili všetky svoje sily a pustili sa do upratovania okolia. Aj tento rok si tak uctili Deň Zeme.

 

Oslava Zeme ako má byť!

Deň Zeme si každoročne pripomíname 22. apríla. Zamestnanci centrály COOP Jednota Námestovo sa preto rozhodli už počas piatka 19. apríla 2024 spojiť svoje sily a prispieť ku krajšiemu prostrediu. Aj keď počasie zo začiatku vyzeralo všelijako a stihlo nasnežiť, vyjsť slnko aj poriadne pofúkať, dobrovoľníci neváhali, vzali rukavice, vrecia a pustili sa do terénu, aby vyčistili okolie predajne Tempo SUPERMARKET v Námestove, parkoviska aj blízkeho potoka a mosta.

 

Išlo tak už o druhý ročník v rámci družstva COOP Jednota Námestovo, kedy sa dobrovoľne skupina kolegov rozhodla urobiť pre svet niečo dobré. Cieľ bol aj tento rok úplne jasný – aspoň malým kúskom priložiť ruku k dielu a vyčistiť blízke okolie od nánosov odpadu. Dobrá nálada prekonala všetky výstrelky počasia a podarilo sa vyzbierať slušný počet vriec.

 

 

S nadšením až do konca

Aj tento rok sa podarilo vyzbierať takmer dvadsať vriec plného rôzneho odpadu, ktoré celoročne nevytvára veľmi príjemný pohľad na okolité prostredie, hlavne čo sa týka okolia Oravskej priehrady. Časť vriec, predovšetkým tých so skleneným odpadom, už priamo počas zberu putovala do separovaných nádob. Pracovníci riadiacej centrály tak znovu na chvíľu prerušili svoju činnosť v prostredí kancelárií a vybrali sa do prírody.

 

Pocit čistejšieho prostredia, krajšej krajiny bol aj tentoraz pre nich na nezaplatenie a túto „službu prírode“ si skutočne užili. „Som veľmi rád, že aj tento rok sme sa v slušnom počte zišli, aby sme pre naše okolie, v ktorom žijeme, spravili niečo lepšie. Verím, že v tom budeme pokračovať aj o rok s rovnakým elánom a nadšením, aké som tu videl dnes,“ uviedol prevádzkový riaditeľ COOP Jednota Námestovo, Ľuboš Jagelek.

 

 

Darčeky nesmeli chýbať

Kolegovia z centrály COOP Jednota Námestovo tak vôbec nepochybujú, že aj o ďalší rok sa spoločne opäť stretnú pri tejto aktivite, ktorá sa pomaly stáva už akousi tradíciou. Každý dobrovoľník si aj tentoraz vyslúžil svojou prácou milý darček. Kým minulý rok to boli krásne tričká s dátumom Dňa Zeme, tento rok si pre nich organizátori aktivity pripravili šikovné a praktické ekologické tašky s nádherným vyobrazením našej planéty Zem či nápadné sýtozelené odznaky, ktoré počas celého dňa hrdo nosili. Počas celého roka si tak pri každom nákupe budú môcť pripomenúť svoju činnosť i fakt, že aj takýmto spôsobom sa podieľali na zveľadení okolia, v ktorom žijú a pracujú.

 

 

 

 

 

Pozrite si galériu z aktivity v rámci Dňa Zeme 2024

 

 

 

 

 

 

Vždy čerstvé informácie

Každý štvrtok vás budeme informovať o aktuálnych ponukách, akciách či súťažiach.


    Dávam dobrovoľný súhlas na zasielanie bezplatného newslettra na mnou zadaný e-mail. Prihlásením sa na odber zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil/a a súhlasím s informáciami v časti Ochrana osobných údajov.

    Vyhľadajte si otváracie hodiny Vašej predajne COOP Jednota Námestovo