Sledujte nás: 

Centrála COOP Jednota Námestovo privítala na svojej pôde budúcich prvákov dualistov

Rozhodnúť sa, kam ísť po základnej škole a akou cestou sa v živote ďalej uberať nebýva vždy ľahké. Svoje o tom vedia aj budúci študenti – dualisti Súkromnej Spojenej školy EDUCO Slanická osada, ktorých COOP Jednota Námestovo, spotrebné družstvo privítalo na svojej pôjde. 

 

Počas pondelka, 7. augusta 2023, sa uskutočnilo slávnostné privítanie prvákov – dualistov, ktorí nastúpia v nadchádzajúcom školskom roku 2023/2024 do prvého ročníka na Súkromnú Spojenú školu EDUCO v Slanickej osade. Ide o školu, ktorá má práve so spoločnosťami COOP Jednota Námestovo i COOP Jednota Trstená partnerstvo v rámci duálneho vzdelávania. Dualistov prišla privtítať samotná riaditeľka školy Ing. Yvona Kenderová, predsedníčka predstavenstva z COOP Jednota Trstená PhDr. Patrícia Betušťáková, podpredsedníčka predstavenstva PhDr. Daniela Furdeková aj samotný predseda predstavenstva COOP Jednota Námestovo, Igor Jagelek.

 

Zľava: predseda predstavenstva COOP Jednota Trstená P. Betušťáková, riaditeľka Súkromnej Spojenej školy EDUCO Y. Kenderová, predseda predstavenstva COOP Jednota Námestovo I. Jagelek a podpredseda predstavenstva COOP Jednota Trstená D. Furdeková.

 

Mladé nádeje

Medzi novopečenými študentmi sedeli tentoraz iba mladé dámy – budúce prváčky. Tie prišli podporiť aj rodičia, ktorí sa taktiež dozvedeli, čo všetko ich dcéry počas štúdia čaká – na čo sa môžu tešiť či na čo je potrebné pripraviť sa. Mladé dámy sa mali v úvode stretnutia predstaviť a prezradiť, prečo sa rozhodli práve pre túto školu či študijnú cestu. Pre mnohé z nich bola Súkromná spojená škola EDUCO hneď prvou voľbou. Aj samotná COOP Jednota Námestovo a jej predseda veria, že sa nájdeným študentkám a možno raz aj budúcim kolegyniam bude v štúdiu dariť a budú spokojné.

 

 

Ten správny krok vpred

Vybrať si smer, ktorý predurčí ďalšie kroky do budúcna je pre mladého človeka veľkým rozhodnutím. Mnohé prítomné nastupujúce študentky v tom však majú jasno. „Súkromnú spojenú školu EDUCO som si vybrala ako prvú. Zaujala ma, keďže tu študovala aj moja sestra a bola spokojná. Inšpirovalo ma to,“ prezradila jedna z budúcich študentiek.

 

Aj vďaka duálnemu vzdelávaniu, ktoré bolo na Slovensku spustené v roku 2015, už niektorí mladí uchádzači o prácu spĺňajú potrebné požiadavky na pracovné skúsenosti a sú pripravení na nástup do zamestnania takmer bez potreby úvodného zácviku. Práve nedostatok vhodnej pracovnej sily či potrebné skúsenosti v odbore sú často hlavnou motiváciou pre firmy, ktoré sa zapoja do systému duálneho vzdelávania. Umožnia tak študentom stredných škôl vykonávať študentskú prax v reálnom pracovnom prostredí firmy.

 

 

Jasné rozhodnutie

Mnohí študenti sa potom po skončení školy rozhodnú zostať pracovať vo firme ako ich zamestnanci. Podľa odborníkov, v niektorých prípadoch tak urobí aj 60% dualistov. Podľa údajov Ministerstva školstva SR bolo k septembru 2022 súčasťou duálneho vzdelávania vyše 18-tisíc žiakov z viac ako 200 škôl. Zapojilo sa doň vyše 1600 zamestnávateľov – veľkých spoločností aj malých firiem a prevádzok.

 

 

Súkromná Spojená škola EDUCO Slanická osada poskytuje vzdelávanie už takmer 60 rokov. Za tie roky pripravila tisícky kuchárov, čašníkov, predavačov, cukrárov, hotelierov, ale aj odborníkov v oblasti  obchodu a služieb. Mnohí absolventi sa veľmi úspešne uplatnili v bankovníctve, poisťovníctve, v oblasti účtovníctva, daňového poradenstva a iných oblastiach služieb. Z mnohých sú úspešní podnikatelia.

 

Vždy čerstvé informácie

Každý štvrtok vás budeme informovať o aktuálnych ponukách, akciách či súťažiach.


    Dávam dobrovoľný súhlas na zasielanie bezplatného newslettra na mnou zadaný e-mail. Prihlásením sa na odber zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil/a a súhlasím s informáciami v časti Ochrana osobných údajov.

    Vyhľadajte si otváracie hodiny Vašej predajne COOP Jednota Námestovo