Sledujte nás: 

5 rád ako udržať svojho psíka v zdravej forme

Niektorí si bez nich nevedia predstaviť život. Verne strážia naše dvory, vždy ocenia ľudskú prítomnosť, maznajú sa a do domova prinášajú dokonalú náplasť na osamelosť. Pes je však inteligentné zviera, ktoré potrebuje svoj čas i pravidelný pohyb. Ako ho najlepšie udržať vo forme?

 

Stimulujte jeho myseľ prechádzkami

Ak vlastníte psa, zrejme je toto pre vás každodenné zlaté pravidlo. Vychádzky psa by však nemali slúžiť len na to, aby vykonal iba svoje potreby, ale sú nevyhnutné pre fyzické aj duševné zdravie zvieraťa. Skúsme urobiť vychádzky zaujímavejšie, dajme psovi čas, aby si oňuchal všetko, čo chce. Uskutočniť to môžeme napríklad častejším obmieňaním trasy alebo chodením von s inými psami, aby sa ešte viac stimulovala jeho myseľ.

 

 

Spoločne hľadajte poklad

Ide o veľmi zaujímavé a užitočné cviky, ktoré psíkovi pomáhajú zostať aktívnym aj keď je doma. Jeho obľúbenú hračku pred ním môžete schovať na nezvyčajné miesto a potom mu ju pomôcť hľadať, napríklad pomocou granúl alebo niečoho, čo upúta jeho pozornosť. Pokojne môžete okolo domu vytvoriť ľahšie prekážky, ktoré musí pes prekonať, aby sa dostal k jedlu alebo inému určenému cieľu.

 

 

Udržujte ho v kondícii vďaka frisbees či loptičke

Nosenie loptičiek, frisbee alebo hranie sa s obyčajným polienkom je ideálne pre udržanie vášho psa v kondícii. Umožnite mu denne jeho výbušnosť a energiu vybiť zo seba hravo. Nechajte ho vyblázniť sa. Predídete tak záchvatom stresu alebo depresiám, najmä ak ide o veľkého psa. Kým ste vonku, nechajte ho hrať sa a unaviť sa – bude tak ľahšie zvládnuteľný.

 

 

Vezmite ho so sebou na bicyklovanie alebo beh

Cieľom je psíka udržať fit a zároveň chrániť jeho kĺby. Ak jazdíme na bicykli a psík beží popri nás, rýchlosť by sa mala zvyšovať postupne a hlavne by sa nikdy nemala ťahať vôdzka, pretože pes by mal tento cvik vnímať ako zábavu a nie ako obmedzenie. Rovnako v prípade joggingu je najlepšie riešenie nebežať s ním na asfalte, pretože labky a kĺby sa ľahko poškodia. Zostáva však najlepším a najjednoduchším spôsobom, ako udržať svojho psa fit.

 

 

Naučte ho hýbať sa doma doma alebo vo vnútri

Existuje aj niekoľko skutočne šikovných cvičení pre psov, ktoré im pomôžu zostať fit. Môžete ich napríklad naučiť chodiť medzi rozostavané predmety, aby si zlepšil koordináciu. Alebo ho môžete naučiť postaviť sa na zadné nohy, s prednými opreté o vaše telo. Ide o naťahovacie cvičenie, ktoré môže byť užitočné, keď pes starne. Dôležité je byť vynaliezavý, trpezlivý a dokonale odhadnúť, čo náš psík skutočne potrebuje a čo mu vyhovuje.

 

 

Vždy čerstvé informácie

Každý štvrtok vás budeme informovať o aktuálnych ponukách, akciách či súťažiach.


    Dávam dobrovoľný súhlas na zasielanie bezplatného newslettra na mnou zadaný e-mail. Prihlásením sa na odber zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil/a a súhlasím s informáciami v časti Ochrana osobných údajov.

    Vyhľadajte si otváracie hodiny Vašej predajne COOP Jednota Námestovo