Sledujte nás: 

Mrazený kapor – tohtoročná voľba na vianočný stôl

 

Predaj živých kaprov sa na Slovensku pomaly presúva do úzadia. V minulosti boli často praktiky „lovenia“ kaprov priamo z kadí pred obchodmi označené za nehumánne a stále viac reťazcov sa pridáva k myšlienke takýto predaj zastaviť. Aj COOP Jednota Slovensko prijala záväzok, že predaj živých kaprov sa v roku 2023 neuskutoční.

 

Ide o hromadné rozhodnutie viacerých slovenských reťazcov, ku ktorým sa pridávajú aj mnohé spotrebné družstvá COOP Jednota po celom Slovensku. Združenie Humánny pokrok totiž v minulosti hovorilo o bolestivých až drastických praktikách, ktoré sprevádzajú tieto zvieratá na ceste z rybníka priamo na vianočný stôl. Navyše, už samotné prevážanie živých tvorov je vážnym problémom. Transportný stres je totiž jedným z najzávažnejších typov stresu u rýb, cicavcov či vtákov.

 

Aj samotný ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš podľa viacerých médií upozornil, aby ľudia s rybami viac cítili. Podľa jeho slov kapor stále zostáva tradíciou, no nie takou, pri ktorej musí byť stále živý, kým ho privedieme na vianočný stôl.

 

O to, že by vám táto rybka na vianočnom stole chýbala sa však vôbec nemusíte báť. Stačí prísť do našich predajní COOP Jednota a vybrať si tovar z ponuky rybacích produktov alebo mrazené ryby. Po novom si tak počas štedrej večere môžete vychutnať stále kvalitného a starostlivo spracovaného mrazeného kapra priamo z našich mraziarenských boxov.

 

V našich predajniach tak môžete počas najbližších dní nájsť aj takýto oznam, ktorý potvrdzuje už spomínaný záväzok:

 

 

 

 

 

Vždy čerstvé informácie

Každý štvrtok vás budeme informovať o aktuálnych ponukách, akciách či súťažiach.


    Dávam dobrovoľný súhlas na zasielanie bezplatného newslettra na mnou zadaný e-mail. Prihlásením sa na odber zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil/a a súhlasím s informáciami v časti Ochrana osobných údajov.

    Vyhľadajte si otváracie hodiny Vašej predajne COOP Jednota Námestovo